Dlaczego podrywasz cudzego męża?

Wiemy, że to nie fair. Wiemy, że to może się źle skończyć. A jednak to robimy. Facet z obrączką na palcu jest taki atrakcyjny! Nie tylko dla swojej żony. Agnieszka Gortatowicz

Dominika poznała Adama pod wodą. Na kursie nurkowania. Wyjechała na samotne wakacje do Egiptu odreagować cały rok stresującej w czasie kryzysu pracy w banku. Odreagowała tak skutecznie, że już po pierwszej lekcji nurkowania podryfowała do łóżka z Adamem, kolegą z kursu. Musieli robić to szybko, tak by nie zorientowała się żona przystojnego wielbiciela głębin. Była z dziećmi na basenie.
Po gorącym tygodniu Dominika wróciła do Warszawy, ale nie zapomniała o Adamie. Dzieli ich prawie 300 kilometrów, ale jemu udaje się czasem urwać
w „podróż służbową”. Żadne z nich nie chce rezygnować z randek. Ona jest singielką tuż przed 30. urodzinami i mówi, że się zakochała. On żonaty
– 30. urodziny ma dawno za sobą i nic na razie nie mówi o miłości. W ogóle mało rozmawiają o przyszłości.

Witaj w klubie!
Dominika nie jest jedyną kobietą, która uwiodła żonatego faceta. Według badań 33% mężczyzn w stałym związku dopuściło się zdrady, a 4,2% z nas  jest przekonanych, że partner (jeszcze) kogoś ma (Zbigniew Izdebski i Antonina Ostrowska, „Seks po polsku”, Muza, 2004). Są i takie badania, w których te statystyki są jeszcze mniej optymistyczne. Według portalu Facet.interia.pl, 37% mężczyzn zdradziło partnerkę lub żonę, a 17% dopuszcza taką możliwość.
W sumie ponad połowa facetów nie grzeszy wiernością.
Oczywiście jesteśmy zaskoczone, że mężczyźni nas zdradzają. Ale jeszcze bardziej dziwi nas, że tak wiele kobiet wyciąga ręce po faceta, który powinien być tabu. Ma obrączkę na palcu. Przysięgał wierność innej. Nierzadko ma dzieci.
Nawet gdy uda się go zauroczyć, kochanka żyje z poczuciem winy. Ukrywa swój związek i pozwala, by facet decydował o wszystkim: kiedy, gdzie i na jak długo się spotkają. I wreszcie kiedy (i czy w ogóle) ich związek stanie się oficjalny.
Nie trzeba zdolności wróżki, by przewidzieć, że romans z żonatym skończy się przynajmniej jednym złamanym sercem. Na forach internetowych „te trzecie” anonimowo zwierzają się ze swoich dylematów. Pytają się innych forumowiczek, czy im wolno. („Nie, nie wolno” – odpowiada większość.) Czy ta miłość ma szanse? („Raczej nie”.) Czy chodzi mu TYLKO o seks? („Możliwe”.)
„Świadomość, że on wieczorem kładzie się w łóżku obok żony, to masochizm” – pisze na Kafeteria.pl jedna z internautek. „Kochanki zawsze są ofiarami. Swoich wyrzutów sumienia i różnych manipulacji partnerów” – dodaje druga.
Dlaczego więc po prostu nie rozejrzą się za jakimś singlem?

Powód nr 1:
MOTYLE W BRZUCHU

Dominika twierdzi, że wszyscy fajni faceci w jej wieku są już zajęci, więc nie ma wyjścia.
– Brak wolnych mężczyzn na „rynku” rzeczywiście może być powodem, dla którego niektóre kobiety wiążą się z żonatym – przyznaje Monika Dreger
z Warszawskiej Grupy Psychologicznej. – Są też dziewczyny, które lubią starszych od siebie, doświadczonych mężczyzn, z sukcesami zawodowymi
i sporymi pieniędzmi na koncie, a tacy zwykle są żonaci. Inny powód, dla którego kobiety sięgają po nieswoich mężów? Chciałyby zawsze czuć motyle
w brzuchu. Związek z żonatym mężczyzną daje im właśnie to fantastyczne uczucie z pierwszego etapu zakochania. Trwa dłużej niż w normalnej relacji,
a zanim związek zdąży przejść do kolejnej, znacznie mniej ekscytującej fazy – już się rozpada. I wtedy, oczywiście, można się związać z kolejnym żonatym.
– Jeśli wybierasz kogoś, kto jest w oczywisty sposób nieosiągalny, nie musisz zmagać się z prawdziwymi zobowiązaniami, ryzykiem i trudnościami klasycznej relacji – zauważa z kolei nowojorska psychiatra dr Gail Saltz, autorka książki „Anatomy of a secret life: the psychology of living a lie” (Anatomia sekretnego życia: psychologia życia w kłamstwie).
Dominika przyznaje, że coś w tym jest:
– Nasze spotkania zawsze mają urok pierwszych randek. Kwiaty. Prezenty. Kolacje przy świecach. Boski seks. O zostawaniu do rana nie ma mowy.
O awanturach, kto pójdzie po bułki, tym bardziej – mówi. – Może dlatego nie bardzo mi zależy, by on wybrał pomiędzy żoną a mną. Bo wtedy to się skończy. Albo w ogóle się skończy, albo zaczniemy się kłócić o te bułki.

Powód nr 2:
STRACH PRZED BLISKOŚCIĄ

Obiegowa opinia jest taka, że to tylko mężczyźni boją się zobowiązań. Przynajmniej niektórzy. Przyjaciółki Bridget Jones nazywają takich panów związkofobami. Ale zdaniem psychologów, po świecie chodzą też związkofobki.
– Jeśli czujesz dyskomfort, gdy jesteś zbyt blisko mężczyzny, często wybierasz na partnera żonatego faceta – tłumaczy dr Saltz. – Kobiety, które poprzednio za bardzo angażowały się w związek, chętnie to robią.
– Na poziomie świadomości, bycie z żonatym mężczyzną tym kobietom nie odpowiada – uważa psycholog Krzysztof Klajs, współautor książki „Mężczyzna
od podszewki” (Jacek Santorski & Co., 2008). – Gdybyśmy jednak popatrzyli, jak układają sobie życie, zobaczylibyśmy, że jest w nich jakaś siła, która mówi: „Tak jest dobrze”. A jeśli będzie inaczej – będzie za dużo, za mocno.
Dodatkowy bonus: związek z żonatym sprawia, że nie tracisz poczucia wolności. Możesz w każdej chwili odejść, bez wyrzutów sumienia…

Powód nr 3:
NAIWNOŚĆ

Przypadek Magdy, która niedawno rozstała się z Robertem: byli razem rok i osiem miesięcy, on miał się rozwieść i zacząć „oficjalnie” spotykać z Magdą. Zamiast tego, pewnego dnia oznajmił, że jego żona jest w ciąży. „Po tylu staraniach!” – ekscytował się Robert. Dlaczego brał udział w tych „staraniach” i jednocześnie planował przyszłość z Magdą? Tego tematu żadne z nich nie odważyło się poruszyć.
– Niektóre kobiety mocno wierzą, że mężczyzna w końcu odejdzie od żony – mówi Monika Dreger. – Zwłaszcza jeśli są bardzo młode, a mężczyzna doskonale potrafi kłamać i je w tej wierze utwierdzać.
Czy mają rację, że wierzą? Jasne, zdarza się, że mąż odchodzi od żony. Czy mają rację, że wierzą, że nikomu krzywda się nie stała, mimo że rozbiły małżeństwo? No tak, takie sytuacje też się zdarzają.
„On niedługo się rozwodzi. Podjął tę decyzję, zanim zaczęliśmy być ze sobą” – zwierza się internautka na Pytanku.pl. – Jesteśmy ze sobą prawie rok i jest wspaniale. Być może niektórzy źle oceniają nasz związek, ale jeśli się kochamy, dlaczego nie mielibyśmy być razem? Każdy chce być szczęśliwy. My jesteśmy. Moje szczęście nie jest kosztem jego żony, oni nie byli dla siebie stworzeni. My jesteśmy i nikt tego nie zmieni”.
Ale bywają i mniej optymistyczne historie: „Jestem w związku z facetem, który zostawił dla mnie żonę – wyznaje forumowiczka Kafeterii.pl. I dodaje:
– Mnie też zdradził. Los bywa okrutnie sprawiedliwy…”.

Powód nr 4:
BRAK POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI

Nieważne, czy obiekt naszych westchnień jest atrakcyjny, czy nie. Najważniejsze jest to, że my zyskujemy na atrakcyjności, spotykając się z nim. W końcu udało nam się uwieść faceta, mimo że ma już jedną kobietę. „Jest żonaty, ale nie mógł mi się oprzeć” – myślimy. A jeśli mamy wyjątkowo niskie poczucie własnej wartości: „Przynajmniej on mnie chce!”.
– Są kobiety, które wolą być w jakimkolwiek związku niż w żadnym – uważa Monika Dreger. – Czują się mniej samotne. I cieszą się, że ktoś uważa je
za atrakcyjne.
Niestety. Gdy taki związek się kończy, poczucie własnej wartości spada z hukiem.

Powód nr 5:
APETYT NA COŚ MOCNIEJSZEGO

Co tu dużo ukrywać, współczesne kobiety lubią wyzwania i szybko się nudzą. Żonaty facet jest pretekstem, by przeżyć coś ekscytującego. Zrobić coś, czego mama by nie pochwaliła, na co koleżanka by się nie odważyła. Coś nowego! Bo  turbulencje romansu są fajniejsze niż zwykły związek. Obiady z przyszłą teściową i rozmowy o kupnie nowej kanapy nie mogą się z tym równać.
– Ważna jest adrenalina, czyli poszukiwanie stymulacji z zewnątrz. Życie dostarcza różnych pomysłów na to, jak się stymulować: skakać na bungee, jeździć
za szybko samochodem, inwestować pieniądze w ryzykowne przedsięwzięcia… Także wchodzić w związki – zauważa Krzysztof Klajs.
„Każdemu polecam chociaż krótki romans z żonatym! – pisze internautka na Pytanku.pl. – To fantastyczne uczucie, robisz coś, czego ci nie wolno,
z mężczyzną, z którym ci nie wolno, w tajemnicy przed światem. Ach, uwielbiam to! Każdy powinien to przeżyć. A konsekwencje? Można to zrobić tak, by nikt się nie dowiedział i nikogo nie bolało, a jeśli nawet się wyda… w życiu liczą się tylko chwile…”.
No tak… czyli jest wiele powodów, dla których kobiety uważają, że mężczyźnie z obrączką nie sposób się oprzeć. I na ogół nie chodzi o samego faceta.
Dominika wysłała żonie Adama zaproszenie do listy znajomych na Naszej Klasie. I czeka, co będzie dalej. Czy zostanie zignorowane, czy jak kostka domino spowoduje lawinę wydarzeń? Jakichkolwiek wydarzeń, bo Dominika zaczęła się już nudzić w tym związku.
Robert zadzwonił do Magdy na początku lipca. Po sześciu tygodniach totalnej ciszy. Miał smutny głos, bo żona poroniła. Czy mogliby jeszcze raz spróbować,
z Magdą? Tylko na razie o rozwodzie nie może być mowy. Żona dochodzi do siebie po stracie. Tak, mogliby znów być razem. Magda tyle już czekała
na wniesienie sprawy o rozwód, że jeszcze trochę poczeka. Ma przecież czas. Ma dopiero 24 lata.

Komentarze niedostepne.

Zostań Makijażystą Cosmo
Regulamin Cosmo Nikon
Cosmo Letni Look
Konkurs Prix De Beaute 2012
Konkurs Makijaż
Ściągnij aplikację na Nokię!
CosmoAnkieta

Ile par butów masz w swojej szafie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Akcja ,,Rzucam Palenie”